01-10-2015

BRAWO STARSZAKI – PORSZAKI !!! i MALUCHY-FIACIKI!!!

Dnia 23 września – pierwszego dnia kalendarzowej jesieni w PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „PAN SAMOCHODZIK” odbyła się wielka uroczystość ----- PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA i na STARSZAKA . Na tę uroczystość zaproszeni zostali rodzice . Dla nich równocześnie było to pierwsze w tym roku szkolnym zebranie rodziców. Dzieciaczki z młodszej grupy czyli FIACIKI „pokazały „ do czego służą i co „robią” części ich ciała. Dziewczynki ubrane w kolorowe tiulowe sukienki wyglądały jak cukiereczki, a chłopcy w białych koszulach z muchą stali się małymi mężczyznami. Na końcu odtańczyli pląsiki i wyrecytowały jak im TUTAJ JEST:-), a w nagrodę otrzymali Dyplom Przedszkolaka i mały upominek:-) Starszaki czyli PORSZAKI i równocześnie „zerówkowicze” oczekiwali z niecierpliwością na swoją kolej. Dla nich ten dzień był bardzo ważny ,ważniejszy niż dla maluchów . Właśnie mieli być PASOWANI na UCZNIA jak na RYCERZA. Mieli „zdać swój pierwszy egzamin w życiu „ cytując słowa wiersza przez nich mówionego Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki , ilustrowane ruchem lub instrumentami perkusyjnymi, taniec oraz ……. wygląd, wszystko to predysponowało ich do tytułu STARSZAKA, który godnie wraz dyplomem przyjęli. BRAWO-STARSZAKI PORSZAKI I MALUCHY FIACIKI…TAK TRZYMAĆ !!!

więcej

30-09-2015

PAN SAMOCHODZIK JUŻ RUSZYŁ !!!

Publicznym Przedszkolu „ Pan Samochodzik”. Przedszkole w dalszym ciągu znajduje się na ulicy Brzeskiej w wolnostojącym budynku, przystosowanym do potrzeb przedszkola , dzieci. Sale są jasne , przestronne, ciepłe wyposażone w nowoczesne pomoce, i zabawki. W przedszkolu w dalszym ciągu dzieci zajadają się pysznymi obiadkami i nie tylko ,świeżymi , gotowanymi codziennie „na miejscu” w przedszkolnej kuchni Przedszkole ma charakter „domowego” , ponieważ panuje tu ciepła , przyjazna atmosfera, sprzyjająca wychowaniu i kształceniu dzieci w wieku 2.5 do 5 lat.Milusińskimi zajmują się Panie : Alicja / „zerówka” oraz dyrektor przedszkola.Edyta, Ania i Kaja- grupa maluszków/. Starszaki nazwały swoją grupę PORSZAKI , natomiast maluszki to FIACIKI . Życzymy obu markom , aby szczęśliwie dojechały do mety końca roku!!!

więcej

30-09-2015

Najbezpieczniejsze w świecie kolory.

Tę kwestię wyjaśnił nam Pan sierżant sztabowy Maciej, policjant , który odwiedził nas w przedszkolu. Pokazywał i opowiadał o sytuacjach bezpiecznych i dla nas niebezpiecznych. Jak zachować się na ulicy , na jezdni , na drogach, kiedy możemy spokojnie przechodzić ulicę i…….. kiedy głośno wołać o pomoc . Opowiedział nam o pracy policji drogowej , dochodzeniowej , śledczej kryminalnej. Pokazał kajdanki , popularnie zwany „lizak”, zebrał nasze odciski palców na pamiątkowych pocztówkach . Chłopców najbardziej interesował pistolet, ale jest to broń , niebezpieczne narzędzie , więc nikomu nie wolno go dawać do ręki a tym bardziej dzieciom. Pan policjant podarował nam paski odblaskowe , żeśmy byli widoczni na ciemnej drodze. I kartki z naszymi liniami papilarnymi. Na pamiątkę zostawił nam PRZYJACIELA- pluszaka SMOCZUSIA-POLICUSIA. SMOCZUŚ zajął zaszczytne miejsce na przedszkolnej półce a - my ilekroć spojrzymy na niego przypomnimy sobie dobre rady Pana Macieja - przyjaciela –Policjanta.

więcej

07-07-2015

Dzień Rodziny

Rok szkolny zakończył się 12 czerwca uroczystością Święta Rodziny. Z tej okazji dzieci zatańczyły pięknie poloneza i krakowiaka, zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po uroczystości rodzice otrzymali prezenty przygotowane przez ich samych. Uroczystość była bardzo miła, wszystkim bardzo się podobało i przyniosło wiele radości

więcej

14-04-2015

KAŻDY TO POWIE, ŻE NAJWIĘKSZY SKARB TO ZDROWIE!!

Wiosna sprzyja w budowaniu dobrych nawyków zdrowotnych, dlatego też Nasze przedszkolaki ze zdwojoną energią uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Dobrze wiedzą, że to niezawodny sposób na osiągnięcie i utrzymanie dobrej formy i zdrowia.

więcej
< poprzednie  [0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16]  następne >


© Copyright 2013 - pansamochodzik.org - wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja