24-11-2015

12 listopada ratowaliśmy Kasinę gąski!

W bajkowy świat Marii Kownackiej wprowadziły nas postacie przedstawienia, które oglądaliśmy w teatrze Groteska pt.: " O Kasi co gąski zgubiła" Dzieci zobaczyły charakterystyczne dla folkloru góralskiego lalki, usłyszały muzykę inspirowaną tymże folklorem, rytmiczne piosenki, czarowny krajobraz górski, doskonały ruch sceniczny, pomysłowa scenografia, szereg przyjaznych, interesujących postaci otworzyły drogę do spotkania z bajkowym światem, w którym historia o przyjaźni , wytrwałości pokazały dzieciom ponadczasowe wartości i wzorce zachowań.

więcej

24-11-2015

ZAMKI PAŁACE DWORKI

Byliśmy na WAWELU ! Tam zobaczyliśmy różnicę między Wawelem a Zamkiem Niepołomickim . Wiemy,że zamek w Niepołomicach nazywany jest "Małym Wawelem" a Wawel symbolem naszej narodowości. W każdym razie są to siedziby królów polskich, aż do przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy.

więcej

24-11-2015

20 listopada PAN SAMOCHODZIK zajechał do lecznic weterynaryjnych.

Dzięki uprzejmości taty Kubusia mogliśmy pojechać do Niepołomic i poznać pracę weterynarzy. W pierwszej lecznicy Pan Weterynarz zapoznał nas z pomieszczeniami do zabiegów i operacji zwierząt , narzędziami i charakterem pracy z dużymi zwierzętami szczególnie gospodarskimi i hodowlanymi. W drugiej lecznicy Pani Weterynarz pokazała nam pracę ze zwierzętami mieszkającymi w naszych domach, w charakterze pupili i przyjaciół. Widzieliśmy suczkę rasy york i jej malutkie szczeniaczki . króliczki i psa-pacjenta, który był zwykłym Burkiem podwórzowym, ale ...... jakże bardzo kochanym! Mówiliśmy o warunkach, sposobach i pomocy naszym ulubionym czworonogom, czyli jak, kiedy, po co i co robić gdy mam kłopot z naszym ulubieńcem. Wizyta zakończyła się bardzo słodko!!!. DZIĘKUJEMY.

więcej

16-11-2015

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW.

26 października rodzice naszej koleżanki Sonii Skiby zaprosili nas do Hurtowni FEGA , w której kierownikiem jest Pan Skiba. W bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób pokazał nam swoje miejsce pracy. Przygotował dla nas i pozwolił zmontować elementy elektryczne , którymi handluje Fega. Przewijaliśmy kable różnej grubości, przecinaliśmy je, ,wykonywali podnoszenia wózkami widłowymi woziliśmy i byliśmy wożeni. Zostaliśmy poczęstowani owocami soczkami i herbatą, którą sami sobie robiliśmy. Kolegom Pana Skiby to nawet kawę zrobiliśmy! Po skończonym pokazie wsiedliśmy do BUSA , który nas tutaj przywiózł i zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas pyszny obiadek zrobiony przez Panią Elę.

więcej

10-11-2015

Znowu jesteśmy odkrywcami!!!

15 października wznowiliśmy działalność KLUBU MAŁEGO PRZYRODNIKA .Na zajęciach poznaliśmy pracę serca, jego wygląd ,znaczenie wagę i to, że jest niezbędne dla życia. Wiemy ile krwi jest w naszym organizmie , skąd się bierze ciśnienie i jakie mamy grupy krwi. Dowiedzieliśmy się co należy robić a czego nie robić aby mieć zdrowe serce. Pokazała i poinstruowała nas Pani jak postąpić i co zrobić gdy ktoś przy nas zesłabnie lub zemdleje.

więcej
< poprzednie  [0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14]  następne >


© Copyright 2013 - pansamochodzik.org - wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja