15-10-2017

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to bardzo ważne święto dla dzieci. Pani Elżbieta Utracka czyli nasza dyrektor, każdego z osobna pasowała ołówkiem na pełnoprawnego przedszkolak. Poprzedzający występ artystyczny dzieci, nagrody i wielkie brawa którymi zostały obdarowane, dały poczucie wielkiej dumy naszym małym podopiecznym.

więcej

20-09-2017

KOLOROWO I ZDROWO

Dzisiaj obchodziliśmy ogólnopolski "Dzień Przedszkolaka", z tej okazji dzieci zrobiły bomby witaminowe-czyli owocowe szaszłyki. Pomimo pochmurnej i smutnej aury na zewnątrz, u nas było wesoło i smacznie:-)

więcej

19-09-2017

Wyruszamy w nową drogę

Za nami pożegnania, łzy i smutek, jednocześnie miłe podziękowania, całusy, uściski od Naszych Absolwentów. Dziękujemy ponownie wszystkim tym co byli z nami i się przyczynili do tego, że tak wspaniale przeleciał ten rok. Przed nami nowa droga...wyzwania, przygody, wycieczki. Witamy nowych Przedszkolaków i mam nadzieje, że będziecie spędzać miło czas w naszym rodzinnym gronie.:-**

więcej

13-11-2016

Przedstawienie pt "Pinokio" w NCK-u

W październiku 2016 roku nasze przedszkolaki odwiedziły Nowohuckie Centrum Kultury. Dzieci zobaczyły spektakl pt. "Pinokio". Przebrani aktorzy bawiąc przekazały najmłodszym wartości moralne, którymi należy kierować się w życiu. Nasi wychowankowie oglądając tą bajkę dowiedzieli się, że prawda i wierność cenniejsze są niż całe złoto świata, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zawsze odnosi zwycięstwo nad złem. Spektakl teatralny bardzo podobał się dzieciom, czego odzwierciedleniem były ich gromki brawa.

więcej

03-11-2016

Dzień Marchewki

Dnia 14 października 2016r. tradycyjnie jak co roku, w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Marchewki”. Wszyscy uczestnicy imprezy, dzieci oraz nauczyciele, przebrani w stroje „marchewkowe” świetnie się bawili. W tym dniu dzieci śpiewały, bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursach, no i oczywiście „chrupały” marchewki i piły sok marchwiowy. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa, pochodzenia oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Szczególnie interesujący i ciekawy był pokaz procesu przygotowania soku z marchwi. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje ten zdrowy sok, przygotowany przy użyciu sokowirówki, czego raczej nie doświadczają na co dzień, pijąc sok już gotowy kupiony w butelce. Tego dnia wielu z rodziców skorzystało z podanego przepisu na ciasto marchwiowe /na Lubelszczyźnie określane jako „marchwiak”/, które upiekli w domu i przynieśli do przedszkola, ciasta i babeczki były znakomite i bardzo smakowały. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły,a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ważnych informacji. I tak oto w przyjemny, ciekawy sposób dzieci zdobywają wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem.

więcej
< poprzednie  [0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]  następne >


© Copyright 2013 - pansamochodzik.org - wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja